באותו נושא

קטגוריות בלוג
תגובות אחרונות לבלוגים

  מסעות אינדיאנים


  לטיפול והרפתקה בטבע

  טיפול בהרפתקה ומסע בטבע  זו כל פעילות מכוונת ומתוכננת שמשתמשת בכלים ושיטות  הרפתקניות להוביל שינוי אישי וקבוצתי בפרמטרים טיפוליים , מונח בסיסי שמתייחס לפעילות של קבוצות שמתנסות  בתהליך העצמה ולמידה התנסותית על ידי צוות מקצועי ואמפאטי.

  השוני מדיסציפלינות טיפוליות אחרות הוא האלמנט הפיזי ההרפתקני של הטיפול, כמו גם  תהליך הלמידה ההתנסותי וקוגניטיבי  בקבוצה ,הפעילות האתגרית משמשת כבסיס לפרקטיקה הטיפולית  , להבנות אתגר ומתח מתמשך  ללקוחות ,כמו גם סיכון מדומה שיעודד את המשתתפ/ת לצאת מהאיזור הבטוח ויעצים את השינוי המיוחל.במהלך התהליך המשתתפ/ת נדרש/ת  לעשות חיבורים לחיים ולשינוי  הרצוי על רקע מטאפורות ועיבודים  ומשנה את הנרטיב שלו על עצמו  בעזרת חוזקות שפגש/ה בעצמו במהלך הדרך.

  המנסע לבד מהיותו מסע כשהמשתתפים נושאים את כל הציוד שהם נדרשים לו על הגב , בעגה המקצועית "בית על הגב" , כלומר המשתתפ/ת נושאים עמם/ן משא פיזי, הם נושאים איתם גם משא ריגשי ואמוציונאלי שהוא מטען לא מבוטל . בעזרת הפאן האתגרי והעמידה בו בהצלחה ,  מתחילים לקלף את הקליפות  ולהגיע למהות ,"שינוי הנרטיב" שהמשתתפ/ת רואה את עצמו.

  כל פעילות רבת מפגשים או מסע בודד נתפרת בהתאמה לאופי ויכולות הקבוצה  ע"י מרכז צ'יף העשבים והגוף המטפל.שלמה בן גיא  וצוות מרכז  צ'יף העשבים  מלווים את ה מנסע לכל אורכו  ,יחד עם הצוות הטיפולי   והחינוכי של  הגוף המשתתף במנסע .

  אנו מזמינים אתכם ליצור קשר דרך האתר  ו/או להתקשר 052-5282285 ,נשמח ללמוד את הצרכים שלכם ולהתאים לכם טיול ,יום יער ,יום גיבוש והעצמה שכבתי/כיתתי/בית ספרי /אירועי פתיחה וסיום שנה ו/או פעילות שתענה לדרישתכם.