למה צייד פטריות ולמה הצייד השלישי ?

עשרה דברים שלמדתי על הצייד השלישי :

ראשית : מדובר על הצייד היחיד ללא שפיכות דמים.

שנית : לא מדובר על יאללה בואו נגלח את היער , אלא אם מכירים את יחסי הגומלין כמו בין העץ או הצמח לפטריה ו/או סביבת הגידול , שלה נדע איפה ומה לחפש.

שלישית : לא מחסלים את כל הפרטים , לא את הצעירות ולא את הזקנות שמין הסתם או שתהינה יבשות מדי , או מתולעות…ועדיין טועים לגבי הגיל כמו אצל בנות האדם.

רביעית : כיסוי התפטיר , המקום בו היתה פטריה , מאפשר ברוב המקרים לשמור על המשך קיום הפטריה והנבגים .

חמישית : רוב מערכת / רשת הקשרים של הפטריה נמצא מתחת לאדמה ולא מעליה ומי שלא מבין את זה לא מבין שזאת ממלכה נפרדת שאיננה חי ואיננה צומח !!!

שישית : חלק לא מבוטל של הפטריות רעילות והאדם מחוסר ידיעה לא ממש עושה בהן שימוש …הפקת תרופות, ניקוי זיהומים באסונות אקולוגיים ועוד הרבה

שביעית: איזורים חקלאיים מדושנים ומרוססים וכל מיני הרעלות יכולים בגלל ההשקייה להטעות ואנחנו נאכל פטריה למאכל ונקבל הרעלה מהריסוס דווקא .

שמינית : לפטריות כממלכה תפקיד כמעט מרכזי להחזרת הטבע לאיזון במקרה של הפרה כלשהי , בין אם ריסוס, שרפה , אסון אקולוגי , שינויי אקלים או כל חוסר איזון אחר.

תשיעית : אנחנו הציידים נמצאים ב"מלחמה תמידית " אל מול חזירי בר ו"חזירים הולכים על שניים" שלא קוטפים לשימוש עצמי …אליהם כל המודאגים והמודאגות משלל הצייד של הציידים שמתחשבים בטבע ומלקטים מושכל , אף אחד לא חושב לבוא בטענות .

עשירית : אם זה מרגיש כמו צייד מבחינת ההתלהבות חוסר הידיעה מה יעלה הצייד , זה נראה כמו צייד מבחינת ההתפרסות בשטח והמיקוד בקרקע כאילו אין כלום באותו הרגע ותחושת הסיפוק או האכזבה בסופו …אזי זה צייד , הצייד השלישי אחרי הבשר והדגים .

צ'יף העשבים